top of page

Relacja z wyjazdu na mecz Reprezentacji! Polska - Mołdawia. PPnS!


Polska - Mołdawia! Byliśmy! Kibicowaliśmy!


Po raz kolejny zwiedzaliśmy Polskę na Sportowo! Tym razem byliśmy na stadionie narodowym w Warszawie, wspierać naszą reprezentacje w eliminacjach na Euro2024!

u"Poznaj Polskę na sportowo" edycja 2023. To inicjatywa, która dała nam szansę, jakiej nigdy wcześniej nie mieliśmy - dzięki programowi PZPN PPNS!


Czym jest "Poznaj Polskę na sportowo"? To innowacyjny projekt, który narodził się dzięki wspólnemu wysiłkowi Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jego celem jest nie tylko promocja sportu, ale także edukacja młodych ludzi poprzez doświadczenia związałe z piłką nożną.


W zeszłym roku, pilotując projekt, skorzystało ponad 19 tysięcy uczniów z całej Polski, którzy mieli szansę wybrać się na 62 mecze rozgrywane na polskich boiskach. I my, drodzy czytelnicy, byliśmy jednymi z tych szczęśliwców!


"Poznaj Polskę na sportowo" trwa od lipca do 27 listopada 2023 roku i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 6 do 19 lat. Co więcej, uczestnicy projektu nie tylko mogą wybrać się na fascynujące mecze piłkarskie, ale również mają okazję uczestniczyć w konkursie wiedzy o piłce nożnej.

Dla naszej szkoły udział w tym projekcie był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej i wspólnego kibicowania. Niezależnie od wyniku meczu, to doświadczenie z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach.


Dzięki programowi PZPN PPNS i inicjatywie "Poznaj Polskę na sportowo" nasza szkoła miała niezapomnianą okazję poznać piękno polskiego futbolu i jednocześnie uczyć się wielu wartościowych lekcji. To pokazuje, że sport może być nie tylko źródłem emocji, ale także narzędziem do rozwoju i edukacji.


To było niesamowite doświadczenie, które na pewno zostanie w naszej pamięci na długo. Dziękujemy PZPN PPNS i Ministerstwu Edukacji i Nauki za tę niezwykłą możliwość! Warto być częścią projektów, które inspirują i uczą zarazem. "Poznaj Polskę na sportowo" to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników piłki nożnej i nie tylko.


KOSZT POKRYTY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA EDUKACJI I NAUKI NA PODSTAWIE UMOWY NR.MEiN/DPI/228


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
  • Facebook Social Ikona
  • Instagram
bottom of page